Szkolenie dla wolontariuszy.

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które chcą zostać Wolontariuszami w Naszym Hospicjum na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 28 listopada (wtorek) o godz. 16.00 w siedzibie Stowarzyszenia na ul. Bednarskiej 4.

Na spotkaniu organizacyjnym opowiemy o działalności Hospicjum Domowego, zapoznamy kandydatów z możliwościami współpracy, jakie oferuje wolontariat oraz odpowiemy na wszelkie pytania związane z rolą Wolontariusza w opiece hospicyjnej.

Po spotkaniu organizacyjnym, wszystkich chętnych zapoznamy z harmonogramem szkoleń prowadzonych przez specjalistów (lekarzy, psychologów, pedagogów, rehabilitantów i pielęgniarki), przygotowujących do pełnienia roli Wolontariusza w Hospicjum Domowym.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Zapraszamy na to spotkanie i jednocześnie prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w spotkaniu (telefonicznie lub poprzez e-mail).
e-mail: d.ilic@hospicjum-domowe.poznan.pl
tel. 575-666-475

Zadania naszego Stowarzyszenia realizują wolontariusze, ludzie o różnych zawodach cechujący się wrażliwością, uczciwością i zdolnością do wczuwania się w położenie innej osoby. Podejmują się oni – dobrowolnie i bezpłatnie, w zależności od swych możliwości – uczestniczyć w opiece paliatywnej.

Rola wolontariuszy w Stowarzyszeniu

Zakres pracy wolontariuszy zależy od formy wolontariatu, której się podejmie. Głównym celem jest wsparcie i obecność przy pacjencie. Opieka wolontariuszy obejmuje także pomoc rodzinie chorego ( np. przy załatwianiu określonych spraw urzędowych). Osoby przeszkolone w sprawach socjalnych pomagają rodzinie w zapoznaniu się z prawami jakie jej przysługują (np. możliwości korzystania z pielęgniarek środowiskowych, sióstr PCK czy też uzyskania zapomogi lub innego wsparcia).

Wolontariusze uczestniczą w systematycznych szkoleniach specjalistycznych z zakresu opieki paliatywnej. Wokół nas jest bardzo wielu ludzi potrzebujących opieki i wsparcia. Jeśli chcesz:
– pomagać innym,
– czuć się potrzebnym,
– powiększać swoje doświadczenie

Zaproszenie do współpracy adresujemy do wszystkich Wielkopolan z nadzieją, że swym talentem, wrażliwością serca i twórczą energią zechcą – wesprzeć nasze działania.

Wolontariuszem może zostać każdy. Przyjdź! Czekamy!

Przywróćmy razem godność i wartość ostatnich chwil życia naszych bliskich, a kiedyś i nas samych. Pomóżmy sobie!

Informację o najbliższym spotkaniu dla wolontariuszy znajdziecie w aktualnościach.

Masz pytania? – napisz do nas: wolontariat@hospicjum-domowe.poznan.pl.

Koordynator wolontariatu spotka się z Tobą i opowie o działalności Hospicjum Domowego, formie wolontariatu i zaprosi na szkolenie.