Pomagamy tam, gdzie kończy się nadzieja ….

Kochani, nasza zbiórka na siepomaga.pl właśnie ruszyła. Prosimy Was o wsparcie w budowie naszego Hospicjum Stacjonarnego. Prosimy o wpłaty, promocję zbiórki, udostępnianie tego posta oraz zbiórki na siepomaga.pl
https://www.siepomaga.pl/dlahospicjum

Każda pomoc jest bezcenna ……

 

Pomóż nam dokończyć budowę hospicjum, dla najbardziej potrzebujących

Celem akcji jest zebranie środków na ukończenie budowy i rozpoczęcie działalności hospicjum stacjonarnego dla Dzieci i Dorosłych w Poznaniu. Będzie to pierwsze hospicjum stacjonarne w Polsce, gdzie profesjonalną opiekę medyczną u schyłku życia znajdą seniorzy, niezależnie od rodzaju schorzenia oraz pierwsze w Wielkopolsce stacjonarne hospicjum dla dzieci.

Ośrodek przy ul. Engeströma 11 w Poznaniu budujemy od 3 lat. Dotychczasowe koszty wyniosły około 3 200 000 zł i pokryte zostały z kredytu bankowego, datków od ofiarodawców indywidualnych, szkół, firm oraz 1% podatku. Budynek jest w stanie surowym zamkniętym. Do zrealizowania naszego celu potrzebna jest jeszcze kwota 2 500 000 zł. Koszty dotyczą ukończenia budowy i wyposażenia placówki. Takiej kwoty nie jesteśmy w stanie zebrać bez pomocy, dlatego zwracamy się o nią do Was, mimo, że do tej pory zawsze radziliśmy sobie sami. Podkreślamy, że Stowarzyszenie jest organizacją pożytku publicznego i prowadzi wyłącznie nieopodpłatną działalność statutową na rzecz swoich podopiecznych.

Mimo, że nie mamy środków do ukończenia budowy mamy to, co w naszej działalności jest najważniejsze – wspaniały, oddany, dobrze przygotowany personel medyczny z ogromnym doświadczeniem oraz wspaniałych wolontariuszy. Wszyscy są gotowi do dalszej ciężkiej pracy. Ale najważniejsze jest to, że na miejsce w nowym hospicjum oczekują już nieuleczalnie chorzy pacjenci aby u schyłku życia otrzymać profesjonalną pomoc i wsparcie w domowej atmosferze z poszanowaniem intymności i godności ….

Pomóż Nam ukończyć budowę hospicjum stacjonarnego …..

Dzięki uprzejmości Pani Kasi i Pani Pauli z BIZA DESIGN możemy Wam pokazać jak, dzięki wsparciu ofiarodawców, mogą już niebawem wyglądać wnętrza HOSPICJUM Stacjonarnego przy ul. Engeströma 11 w Poznaniu. Obie Panie okazały wielkie serce i wolontaryjnie przygotowały dla nas wizualizację wnętrz pokoi dla dzieci i dla dorosłych.

Marzymy o tym, aby właśnie w takich komfortowych warunkach móc zapewnić naszym podopiecznym profesjonalną opiekę w domowej atmosferze, a najważniejsze przynosić ulgę w cierpieniu chorym u kresu życia i wytchnienie ich rodzinom. Wierzymy, że dzięki Naszej ciężkiej pracy i Waszemu wsparciu niebawem nam się to uda.Niesiemy pomoc tam, gdzie kończy się nadzieja ….

TY też możesz POMÓC wpłacając darowiznę w dowolnej wysokości na ukończenie budowy hospicjum

Nasz nr konta: 52 1090 1447 0000 0000 4404 7690

Celowość akcji

Zgodnie z założeniami statutowymi, zapewniamy wszechstronną opiekę pacjentom chorującym na nieuleczalne postępujące choroby, nie poddające się leczeniu przyczynowemu. Opieka obejmuje zapobieganie i uśmierzanie bólu i objawów somatycznych oraz łagodzenie cierpień psychicznych, duchowych i socjalnych, a także wspomaganie rodzin chorych w czasie trwania choroby oraz po śmierci chorego w okresie osierocenia. Opiekujemy się dziećmi i dorosłymi w ich własnych domach, bo wiemy, że ostatnie dni spędzone w domu, w atmosferze ciepła i miłości sprzyjają godnemu umieraniu. Mamy jednak świadomość, że z różnych wglądów opieka nad pacjentem w domu nie zawsze jest możliwa. Wiele osób, szczególnie w starszym wieku, to osoby samotne, które nie mają odpowiedniego wsparcia i opieki by pozostać w domu.

Do hospicjów stacjonarnych przyjmowani są zazwyczaj wyłącznie pacjenci dorośli w terminalnej fazie choroby nowotworowej. Zgodnie z rekomendacjami Europejskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej opieka paliatywna jest istotną i integralną częścią opieki zdrowotnej. Każda osoba, która wymaga opieki paliatywnej, powinna mieć do niej dostęp bez jakiegokolwiek niepotrzebnego opóźnienia, w miejscu najbardziej odpowiednim do jej lub jego potrzeb i preferencji. Taką rolę będzie spełniać Hospicjum powstające z inicjatywy WSWOP „Hospicjum Domowe”, które jest dedykowane starszym osobom, bez względu na rodzaj schorzenia oraz dzieciom. Zadaniem, jakie stawia sobie Stowarzyszenie będzie nie tylko zapewnienie opieki, ale również indywidualnie dostosowana i szeroko rozumiana rehabilitacja psychofizyczna celem polepszenia jakości życia.

Nowe hospicjum wychodzi naprzeciw potrzebom mieszkańców Poznania i okolic, w którym jest zaledwie 35 łóżek hospicyjnych. Według europejskich standardów dotyczących norm w opiece paliatywnej i hospicyjnej dla samego Miasta Poznania występuje niedobór min. 14 łóżek hospicyjnych.

Projekt przyczyni się do zmniejszenia braków w dostępie do stacjonarnej profesjonalnej, specjalistycznej opieki paliatywnej i hospicyjnej w systemie opieki zdrowotnej finansowanej z środków publicznych. Projekt ma szczególne znaczenie dla osób starszych z chorobami nienowotworowym i dzieci. W całym regionie brak dedykowanego hospicjum stacjonarnego dla dzieci a funkcjonujące jednostki stacjonarne w większości przyjmują wyłącznie osoby dorosłe z chorobami nowotworowymi.

Stowarzyszenie od 18 lat zajmuje się opieką hospicyjną domową dla dzieci i dorosłych w regionie, więc włączenie jednostki opieki stacjonarnej w strukturę funkcjonalną Stowarzyszania sprawi, iż będzie ono, jako podmiot leczniczy, realizować wszystkie dostępne w Polsce i finansowane z środków publicznych formy opieki paliatywno – hospicyjnej.

Prosimy Was o to, byście pomogli nam rozpocząć wielką historię pomagania.

Przelewy prosimy dokonywać na numer konta:
WSWOP „Hospicjum Domowe”
ul. Bednarska 4, 60-571 Poznań
nr konta: 34 1090 1447 0000 0001 3500 2295