Przekaż 1% na Hospicjum dla dzieci i dorosłych w Wielkopolsce. Organizacja Pożytku Publicznego – KRS: 0000076882 Numer konta bankowego: 52 1090 1447 0000 0000 4404 7690

Nasza historia

Hospicjum Domowe

POZNAJ NASZĄ HISTORIĘ

Powstało w styczniu 1997 roku z inicjatywy ludzi pragnących nieść bezinteresowną pomoc osobom nieuleczalnie chorym w ostatnim okresie ich życia.
W 1998 r. powołano Wielkopolskie Hospicjum dla Dorosłych, które obejmuje opieką domową pacjentów z chorobami nowotworowymi i nienowotworowymi. W 1999 r. założono Wielkopolskie Hospicjum dla Dzieci, które otacza wszechstronną opieką nieuleczalnie chore dzieci w ich domach.
Pomagamy innym

Pomoc niesiona przez innych

Działalność Stowarzyszenia byłaby niepełna, gdyby nie pomoc naszych wolontariuszy, osób w różnym wieku, o różnych doświadczeniach, którzy nie pozostają obojętni na potrzeby innych i w miarę swych umiejętności i możliwości wpierają naszą działalność.

Ważne daty

17 marca 1998 roku odbyła się oficjalna sądowa rejestracja Stowarzyszenia

01 czerwca 2004 roku WSWOP „Hospicjum Domowe” uzyskało status organizacji pożytku publicznego

Opieka nad pacjentami

Hospicjum Domowe

WSWOP „Hospicjum Domowe”, zgodnie z założeniami statutowymi, zapewnia wszechstronną całościową opiekę nad pacjentem chorującym na nieuleczalne postępujące choroby, nie poddające się leczeniu przyczynowemu. Opieka obejmuje zapobieganie i uśmierzanie bólu i objawów somatycznych oraz łagodzenie cierpień psychicznych, duchowych i socjalnych, a także wspomaganie rodzin chorych w czasie trwania choroby oraz po śmierci chorego w okresie osierocenia.

Na przestrzeni lat, dzięki codziennemu kontaktowi z pacjentami, mieliśmy okazję dostrzec narastające potrzeby w zakresie medycyny paliatywnej oraz geriatrii, dlatego też rozwijaliśmy działalność naszej placówki tworząc nowe poradnie, tak aby jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby Poznaniaków i Wielkopolan.

Ponieważ w naszych czasach zwiększa się populacja ludzi starszych, wspieramy zdrowie i aktywność seniorów poprzez prowadzenie Poznańskiego Centrum Seniora. W naszym Centrum seniorzy mogą nieodpłatnie korzystać z konsultacji psychologicznej i prawnej. Prowadzimy też liczne programy poprawy zdrowia i jakości życia seniorów. Nasi uczestnicy uczą się języków obcych, chodzą na basen, biorą udział w zajęciach gimnastycznych, warsztatach z psychologiem oraz wykładach tematycznych.

Przekaż 1% na Hospicjum dla dzieci i dorosłych w Wielkopolsce

Wielkopolskie Stowarzyszenie Wolontariuszy Opieki Paliatywnej „Hospicjum Domowe” jest Organizacją Pożytku Publicznego o numerze KRS: 0000076882, dzięki czemu możesz przekazać nam 1% podatku dochodowego.

Jak przekazać 1% podatku?

Lilian & Adam

Bednarska 4,

KRS: 0000076882

Nr konta bankowego:

52 1090 1447 0000 0000 4404 7690

Copyright © 2019 Wielkopolskie Stowarzyszenie Wolontariuszy Opieki Paliatywnej "Hospicjum Domowe"

Wykonanie: Empressia