Przekaż 1% na Hospicjum dla dzieci i dorosłych w Wielkopolsce. Organizacja Pożytku Publicznego – KRS: 0000076882 Numer konta bankowego: 52 1090 1447 0000 0000 4404 7690

Zostań wolontariuszem

Szkolenie dla wolontariuszy


Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które chcą zostać Wolontariuszami w Naszym Hospicjum.
Na spotkaniu organizacyjnym opowiemy o działalności Hospicjum Domowego, zapoznamy kandydatów z możliwościami współpracy, jakie oferuje wolontariat oraz odpowiemy na wszelkie pytania związane z rolą Wolontariusza w opiece hospicyjnej.

Po spotkaniu organizacyjnym, wszystkich chętnych zapoznamy z harmonogramem szkoleń prowadzonych przez specjalistów (lekarzy, psychologów, pedagogów, rehabilitantów i pielęgniarki), przygotowujących do pełnienia roli Wolontariusza w Hospicjum Domowym.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Hanna Lewandowska - Koordynator wolontariatu
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 61 847 41 66
Zadania naszego Stowarzyszenia realizują wolontariusze, ludzie o różnych zawodach cechujący się wrażliwością, uczciwością i zdolnością do wczuwania się w położenie innej osoby. Podejmują się oni – dobrowolnie i bezpłatnie, w zależności od swych możliwości – uczestniczyć w opiece paliatywnej.

Rola wolontariuszy w Stowarzyszeniu

Zakres pracy wolontariuszy zależy od formy wolontariatu, której się podejmie. Głównym celem jest wsparcie i obecność przy pacjencie. Opieka wolontariuszy obejmuje także pomoc rodzinie chorego ( np. przy załatwianiu określonych spraw urzędowych). Osoby przeszkolone w sprawach socjalnych pomagają rodzinie w zapoznaniu się z prawami jakie jej przysługują (np. możliwości korzystania z pielęgniarek środowiskowych, sióstr PCK czy też uzyskania zapomogi lub innego wsparcia).

Wolontariusze uczestniczą w systematycznych szkoleniach specjalistycznych z zakresu opieki paliatywnej. Wokół nas jest bardzo wielu ludzi potrzebujących opieki i wsparcia. Jeśli chcesz:

  • pomagać innym

  • czuć się potrzebnym,

  • powiększać swoje doświadczenie

Zaproszenie do współpracy adresujemy do wszystkich Wielkopolan z nadzieją, że swym talentem, wrażliwością serca i twórczą energią zechcą – wesprzeć nasze działania.

Wolontariuszem może zostać każdy. Przyjdź! Czekamy!

Przywróćmy razem godność i wartość ostatnich chwil życia naszych bliskich, a kiedyś i nas samych. Pomóżmy sobie!

Przeczytaj: PODRĘCZNIK WOLONTARIUSZA

Masz pytania?

Informację o najbliższym spotkaniu dla wolontariuszy znajdziecie w aktualnościach.

Masz pytania? - napisz do nas: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Koordynator wolontariatu spotka się z Tobą i opowie o działalności Hospicjum Domowego, formie wolontariatu i zaprosi na szkolenie.

Lilian & Adam

Bednarska 4,
60-571 Poznań

61 855 11 76

KRS: 0000076882

Nr konta bankowego:

52 1090 1447 0000 0000 4404 7690

Copyright © 2019 Wielkopolskie Stowarzyszenie Wolontariuszy Opieki Paliatywnej "Hospicjum Domowe"

Wykonanie: Empressia